بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو به منظور کسب رتبه بالاتر در صفحه نتایج آن ، این تعریفی جامع و البته ساده و روان از سئو میباشد.سئو  مخفف و برگرفته از عبارت Search Engine Optimization میباشد که ترجمه ماشینی آن  بهینه سازی موتور جستجو است ولی معنی درست تر این کلمه بهینه سازی سایت برای موتور جستجو میباشد.

به نحوی میشه گفت که به هر نوع فعالیت و اقدامی که به صورت مستقیم و توسط شما یا سئوکار برای بالا بردن رتبه سایت در موتوری های جستجوگر مانند گوگل، بینگ و یاهو و سایر موتورهای جستجوگر صورت می گیرد سئو و بهینه سازی گفته می شود.

سئو فرآیند و کاری نیست که ما برای یکبار در سایت انجام بدهیم و منتظر این باشیم که سایت در نتایج به زودی به نتیجه برسد بلکه نیاز به فعالیت و پیگیری مداوم دارد. سئو کار ساده‌ای نیست که به راحتی پیاده‌سازی شود زیرا نیازمند دانش زیاد، علم پیش زمینه‌ای و صبر است. تقریبا اکثر موتور‌های جستجو با تغییرات مداومی که در الگوریتم‌های رتبه‌بندی انجام میدهند غیر قابل پیش‌بینی هستند؛ بنابراین وظیفه مهندسین سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است.

بهینه سازی یک سایت از نظر سئو باعث می شود افرادی که به دنبال محتوا ، محصول یا خدمات شما هستند از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل ، بینگ و یاهو به سایت شما هدایت شوند. و با توجه به اینکه این ترافیک و بازدیدکنندگان از طریق جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما به سایت شما مراجعه کرده اند ، امکان جذب و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری بسیار بالا است.

اگر واقعا به توسعه کسب و کار خود توجه میکنید تیم سئو و بهینه سازی بومرنگ با سابقه ای درخشان و دارای نمونه کارهای متعدد در این زمینه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد جهت سفارش پروژه یا مشاوره و یا هر سوالی و پیشنهادی میتوانید از بخش تماس با ما ، نظرات خود را در میان بگذارید.

در مجموع می توان اهداف سئو را بصورت زیر خلاصه کرد :
در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
باعث ایجاد برند می شود.
باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
بهترین ابزار برای تبلیغات است.

سئو یکی از مهمترین عواملی است که هر مالک سایت به منظور افزایش بازدید و فروش وب سایت و محصولات خود، باید آن را در نظر بگیرید. سئو تکنیک های زیادی دارد که در دو دسته کلی سئو خارجی و داخلی دسته بندی می شود. یکی از موارد سئو داخلی ، عنوان سئو است. اولین مکانی که گوگل و کاربران در محتوای سایت بررسی می کنند، عنوان سئو مقالات است. برای همین است که تاکید زیادی در انتخاب و نگارش عنوان مقالات می شود تا علاوه براینکه بتواند توجه کاربران را جلب کند، از نظر گوگل هم مناسب باشد.